Sosyal Medya Yönetimi

Markanızın reklamların yayımlanacağı sosyal medya aracı veya araçlarını markaya ve firmanın hedeflerine uygun olarak seçer; değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir ve bu yönde yaratıcı içerikler üretir, daha sonra pazarlama süreçlerini planlar; kampanyalar, yarışmalar ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek yönettiği hesaba dair somut sonuçları ve raporları düzenli aralıklarla müşterileriyle paylaşır.

SOSYAL MEDYA NEDEN ÖNEMLİDİR? (Yine bir madde gibi olsun tıklayınca alttaki yazı açılsın)
Bu sorunun en kuvvetli cevabı, insanların beğenilme dürtüsünden ileri gelmektedir.:) Küçük ya da büyük her firma beğenilmek, takdir edilmek ister.

Sosyal Medya iletişim değildir İletişime geçmektir.

Sosyal Medya Güven Verir; Sosyal medyada firmayı temsil eden bir hesaptır yani bir kişidir. İnsanlar kişilere firmalardan daha çok güvenir çünkü kişiler daha gerçekçidir.

Sosyal Medya Hızlı ve Günceldir; Twitter, Facebook yada Instagram üzerinden giriş yaptığınız bir yazı, resim yada video 1 dakika içinde binlerce kullanıcıya ulaşabilir ve bir anda şok etkisi yapabilir.

Sosyal Medya Ucuzdur; Sosyal medyanın tek bir maliyeti vardır o da zamandır ve iyi bir içerik planlamasıdır.

Sosyal Medya Firmanın İmajını Yükseltir; Sosyal medyayı etkin kullanan firma ilgi çeker. Sosyal medya mecralarında girdiğimiz kayıtlar google aramalarında da çıkacağı için potansiyel müşteriler oluşturmamızı sağlar. Firmanın tanınma oranını arttırır.
Sosyal medya üzerinden pazarlama yapacaksanız bunun nedenini bilmeniz gerekir. Temel neden ise
a) Marka Farkındalığı b) Satış c) Güven

Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Youtube gibi en yaygın sosyal ağlar başta olmak üzere bu platformların kullanıcılarının arama yaptıkları anahtar kelimelerin neler olduğu, neleri araştırdıkları sizin pazarlama stratejilerinizi etkileyecek unsurlarin arasında gelmektedir.

Sosyal Ağların hepsi sizin şirket sayfanızın trafiğini arttırmada çok etkin bir rol oynamaktadır.